Ata'ya hakaret TBMM'ye taşındı

14 Kasım 2019 Perşembe 14:27
Ata'ya hakaret TBMM'ye taşındı
samsunolay.com/l/1W1uvt9I

Atatürk'ü aşağılayıcı ve hakaret içeren paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'a tepki yağmaya devam ediyor. İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, mecliste yaptığı konuşmada Uzunlar'a tepkisini gösterdi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Dijital Hizmet Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ilgili mecliste yaptığı konuşmada Atatürk'e sosyal medyadan hakaret eden Samsun Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'a tepkisini gösterdi.
ÇİRKİN SÖZLER
Atatürk'e hakaret eden Hasan Uzunlar'ın bu paylaşımlarda sıkça bulunduğu ortaya çıktı. Sürekli hakaret edici sözlerle paylaşımlarda bulunan Hasan Uzunlar'ın son paylaşımı büyük tepkilere yol açtı. Atatürk fotoğrafını paylaşarak "Kornalarla anılan tek kişisin" ifadelerini kullanan Uzunlar'a CHP İl Başkanlığı ve eski CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz suç duyurusunda bulundu. 13 Kasım gecesi ise AK Parti'den alınan jet karar ile Uzunlar, görevinden alınarak disiplin kuruluna sevk edildi.
ŞİDDETLE KINIYORUM
Hasan Uzunlar'ın çirkin paylaşımlarına sessiz kalmayan Bedri Yaşar konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:
"Malesef bir siyasi partinin belediye meclis üyesi 10 Kasım dolayısıyla benim burdan ifade edemeyeceğim Cumhuriyetin temel taşlarının atıldığı Samsun'da, Samsunlu bir siyasi tarafından Atatürk'e hakaret edilmesini meclisin kürsüsünden nefretle, şiddetle kınıyorum. O siyasi partininde gereğini yapacağını canı gönülden inanıyorum."
Samsun OLAY
İlginizi Çekebilir

Samsun Olay | Doğru ve hızlı haber: 'İlk bizden duyarsınız...'

Son Dakika Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!

Manşet Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!