Su zammına tepkiler sürüyor

30 Ekim 2019 Çarşamba 19:44
Su zammına tepkiler sürüyor
samsunolay.com/l/mNunYsPm

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içme suyuna yaptığı enflasyona endeksli zamma tepkiler devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, su sayaç okuma bedeline de yüzde 150 zam yapmıştı.

SUya yapılan zammı her ay TÜFE oranına göre arttırılması kararı vatandaşların tepkisine neden oldu. Su zammına tepki gösteren vatandaşlar, Samsun Şehir Kulübü önünde toplanan İstiklal Caddesinde slogan atarak yürüyüş yaptı. 

"SU ZAMMI GERİ ALINSIN"

Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu Sözcüsü Tacettin Aydın, AK Parti iktidarı tarafından bir yandan temel tüketim maddelerine, petrole, elektriğe ve doğalgaza hemen her ay zam yaparak vatandaşların yaşamlarının daha da zorlaştırıldığını söyledi. "Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisinde olan hizmetlere yapmış olduğu zamlar halkımızı isyan noktasına getirmiş ve duyulan tepkilere tuz biber ekmiştir. Büyükşehir Belediyesi'nin bu tepkilere yanıtı halkımıza adeta meydan okur gibi şehir içi ulaşıma ve otopark ücretlerine yeni zamlar yapmak olmuştur. Vatandaşların feryatlarına kulak tıkanmıştır "dedi.
SamsunOLAY

İlginizi Çekebilir

Samsun Olay | Doğru ve hızlı haber: 'İlk bizden duyarsınız...'

Son Dakika Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!

Manşet Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!