Çarşambalılar santrale yürüyecek
Sosyal medyadan haberleşerek toplanan Çarşambalı çiftçiler santrali protesto etmek için yürüme kararı aldı.
Firma santralin inşaatına ara verdi.
Çarşamba'da yapılan BES için yapımcı firma OKE’den açıklama geldi:"Depolama sahası için verilen mahkeme kararına saygımız sonsuzdur" denilen açıklamada yasal eksikler giderilinceye kadar depolama sahasındaki inşa işlemlerine ara verildiği bildirildi.
Hancıoğlu, santral konusunda ilgilileri suçladı
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çarşamba'da yapımı devam eden santralle ilgili mecliste konuştu. Hancıoğlu,"Santral yapılırken ilim irfan sahiplerine sorulmadı.Ben yaptım oldu derseniz felakete davetiye çıkarırsınız"dedi.
Konser
  • Çölyak Hastalığı Nedir? Nasıl Oluşur? Hangi Tedavi Yöntemleri Mevcut?
    Samsun’un Atakum ilçesine bağlı olan 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bölümü Asistan Doktor Mustafa Enes Yılmaz, Çölyak Hastalığına dair önemli açıklamalarda bulundu.Samsun’un Atakum ilçesine bağlı olan 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bölümü Asistan Doktor Mustafa Enes Yılmaz, Çölyak Hastalığına dair önemli açıklamalarda bulundu.
  • Türkiye'ye çöp ithal eden firma kapatıldı
    Türkiye'ye çöp ithal eden firma kapatıldı,çöpler elde kaldı. İzmir'e İtalya'dan 500 ton çöp getiren firmaya 649 bin lira ceza kesildi,lisansı iptal edildi. Doğaya zarar veren kimyasal atıkların bulunduğu çöplerle ilgili CHP’li Murat Bakan “çöp ithalatı derhal durdurulmalı” dediTürkiye'ye çöp ithal eden firma kapatıldı,çöpler elde kaldı. İzmir'e İtalya'dan 500 ton çöp getiren firmaya 649 bin lira ceza kesildi,lisansı iptal edildi. Doğaya zarar veren kimyasal atıkların bulunduğu çöplerle ilgili CHP’li Murat Bakan “çöp ithalatı derhal durdurulmalı” dedi
Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne Başkan Cemil Deveci tarafından vekaleten Onur Çolakoğlu atandı. Belediyeden yapılan açıklamada, görevlendirmenin Av. Merve Selin Cengiz'e Bakanlık tarafından onay verilmemesinden kaynaklandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.
Samsun’da üretime geçecek biyokütle santrali için tonu 150-200 TL’den bitkisel atık alımı yapılıyor Yenilebilir ve çevreci enerji olarak bilinen biyokütle kullanarak üretim yapan Oltan Köleoğlu Enerji tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulmakta olan santral için ürün alımlarına başladı.
Türkiye'de tarım alanları 2001-2018 arasında yüzde 12 azaldı. Buğday ithalatı yüzde 32 arttı.1970’te tarımsal istihdamın toplam istihdama oranı yüzde 65 iken bugün bu oran yüzde 7’ye kadar düştü. Tarımın kalkınması için belediyelerden üretici pazarı talep eden kampanya başlatıldı
Suya yapılan zam kararını protesto ederken darp edilenler için savcılık, 'kovuşturmaya gerek yoktur' diye karar verdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi seçimden önce su fiyatını yüzde 15 indirip, seçimden sonra ise yüzde 25 zam yapmış ve TEFE-TÜFE oranıyla otomatik zamma bağlamıştı.
Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, sektörde ciddi sıkıntılar olduğunu belirterek yakın zamanda Samsun'da 150 kasaptan 20'sinin ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapattığını duyurdu.
Hürriyet Gazetesinin bazı çalışanları evlerine gelen tebligatla işten çıkarıldıklarını öğrendi. Tebligatta, kararın 25 Ekim'de alındığı ve "Yönetim Kurulu’nun işletmesel kararı” yazdığı öğrenildi. İşten atılanlar arasında kamuoyunda sevilen isimler yer alıyor.
Çarşamba Ovasında kurulacak olan santral Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısında da gündeme geldi. Meclis üyesi Hasan Guda, santralle ilgili ciddi tepkilerin oluştuğunu belirterek, "Tarım arazileri üzerine zehir kusan bu santral kabul edilemez" dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin "su zammı" belediye önünde protesto edildi. Toplanan 20 bin tepki imzası, belediyeye teslim edildi. Yetkililerle görüşmek isteyen vatandaşlara, "Belediyede yetkili yok "dendi. Genel sekreterin 15 dakika sonra belediyeden ayrıldığı görüldü
Ordu’nun simgesi haline gelmişti. Yol kenarında gelip geçen araçlara el sallayan engelli Salih, yağmurda ıslanmasın diye Gürgentepe Kaymakamı özel durak yaptırıp adını da "Salih’in Yeri" koydu. Kaymakamın bu inceliği takdir topladı.
Partiyi kendi şahsi çıkarları için kullandığı öne sürülen AKP Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ankara'daki başkanlar zirvesine Adem Güney’i çağırmadı. Güney'in davetini iletmeyen Aksu, avukat meslektaşı Güney'in anlaşmalı olduğu kurumları da arayarak sözleşmesini iptal ettirdi.

Samsun Olay | Doğru ve hızlı haber: 'İlk bizden duyarsınız...'

Son Dakika Haberler

İlkadım Belediyesi maaş promosyonu belli oldu

Öne Çıkan Haberler

İlkadım’da Ramazan öncesi fırınlar denetlendi

Manşet Haberler

İlkadım Belediyesi maaş promosyonu belli oldu