SAMPA İSTİHDAM REKORU KIRIYOR

26 Ağustos 2022 Cuma 22:32
SAMPA İSTİHDAM REKORU KIRIYOR
samsunolay.com/l/7Fnh7WNy

Binlerce çalışanı ile Samsun’da istihdam ve ihracat rekorları kırarak dünyaya açılan SAMPA Türkiye'nin gururu olmaya devam ediyor.

SAMSUN'DAN ÇIKAN DÜNYA MARKASI
Samsun’un en büyük işvereni konumunda olan SAMPA, Dünyanın 160 noktasına ihracat yaparken, "Samsun"un adını da Dünyaya duyuruyor.
Dünyada global yedek parça markası haline gelen firmanın, çoğunluğu Samsun'da 4 Bİn 500 çalışanı var. Ayrıca SAMPA'nın ödüllü bir AR-GE merkezinin yanısıra, 15 ülkede deposu ve ofisleri bulunuyor.

İSTİHDAM ÖDÜLÜ SAMPA'YA VERİLDİ
Samsun’un dünyaya açılan kapısı olarak görülen SAMPA, 2021 yılında yarattığı işgücüyle yılın en çok istihdam yapan ve pirim ödeyen firması oldu. Bunun için ödüllendirilen SAMPA ödülünü Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya’nın elinden aldı. 

ÇALIŞANLARINI EĞİTEREK GELİŞTİRİYOR
Gelecek yatırımları ile birlikte, istihdam planlamaları da yapan SAMPA, İşkur İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Programları sayesinde çalışanlarını geliştirerek alanlarında uzman olmaları için de özel bir destek veriyor.

DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK İSTİHDAM
İhracattan aldığı güçle Samsun’da istihdama yön veren SAMPA, alanında uzman adaylar ve üretime can veren operatör alımları ile de yılın 3. çeyreğinde çalışan sayısını artırmayı hedefliyor. Yurtiçi ve yurtdışı çalışanları ile 2031 yılı hedeflerine odaklanan SAMPA, Samsun’dan çıkan bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Samsun OLAY

İlginizi Çekebilir

Samsun Olay | Doğru ve hızlı haber: 'İlk bizden duyarsınız...'

Son Dakika Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!

Manşet Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!