Tekkeköy tarihe Işık Tutacak

21 Nisan 2021 Çarşamba 15:04
Tekkeköy tarihe Işık Tutacak
smsn.in/CwydzsXw

Taş çağına kadar ulaşan dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri olan Tekkeköy Mağaraları'nın bölgenin en önemli turizm merkezi haline getirilmesi adına çalışmalar başlıyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile imzalanan protokol ile birlikte Tekkeköy Mağaraları'nın bölgenin en önemli turizm merkezi haline geleceğini ifade etti. 
PROJELER HAYATA GEÇİYOR
Başkan Togar, DOKAP ile imzaladıkları protokolün ardından projelerin ihale aşamasının tamamlanıp çalışmalara başlayacağını belirterek, “Tarih ve turizimle ilgili her projemizde en büyük proje ortaklarımızdan ve finans kaynaklarımızdan birisi olan DOKAP ile Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimizi yerli yabancı turistlerle buluşturma, turizm rotasında en çok tercih edilen yerler arasında bulunmasını sağlama noktasında hazırladığımız projeleri hayata geçirmek için protokolümüzü imzaladık” dedi.


BÖLGENİN EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZİNE DÖNÜŞECEK Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’nin önemine değinen Togar şunları söyledi, “İlçemizin, şehrimizin ve ülkemizin en önemli turizim bölgesi olan Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimizde planladığımız gezi ve yürüyüş yolları ile seyir terasları projemiz ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun. Yerli yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen ve dünya üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Arkeoloji Vadimiz projelerimizin hayata geçirilmesi ile daha fazla turistin ziyaret edeceği bölgenin en önemli turizm merkezi haline dönüşecek. İmzalamış olduğumuz protokolümüzün ardından artık projelerimizin ihale aşamasını tamamlayıp çalışmalarımıza başlayacağız.”
İlginizi Çekebilir

Samsun Olay | Doğru ve hızlı haber: 'İlk bizden duyarsınız...'

Son Dakika Haberler

Tekkeköy’den İsrail’e kınama

Manşet Haberler

Tekkeköy’den İsrail’e kınama