Geleceğin gazetecileri yetişiyor

30 Haziran 2022 Perşembe 16:08
Geleceğin gazetecileri yetişiyor
samsunolay.com/l/ESVe4FVd

OMÜ’ye bağlı İletişim Fakültesi öğrencileri zorlu geçen 2021-2022 eğitim dönemini geride bıraktı. Samsun Gazeteciler Cemiyetinin daveti üzerine daha önce Samsun’daki müzeleri gezen öğrenciler bu kez sinema keyfi yaşadı.

ÖĞRENCİLER VEFALI ÇIKTI
Samsun Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, cemiyetin kurucu başkanı Adem Bilir’in ölüm yıldönümünde mezarını ziyaret ederek anma duyarlılığı gösteren iletişim fakültesi öğrencilerini kentteki müzeleri gezdirerek karşılık vermişti. Cemiyet bu kez de sezonu kapatan gazeteci adaylarını Atakum’da bulunan Citymall AVM’deki Cinegold Sinemasında topluca film izlemeye davet etti. Davete katılan öğrenciler filmin ardından Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür ve Sanat Merkezi’ni gezdi.

“İLETİŞİM KURMAK ÖNEMLİ”
Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Avrasya Medya İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yazıcı, yeni nesil gazetecilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Cemiyetimizin kurucusu merhum Adem Bilir'in ölüm yıldönümünde, bu genç gazeteci arkadaşlar da bizimle birlikte mezarının başındaydı. Biz, cemiyetimizin kurucuları Adem Bilir, Ferruh Çetin gibi ustalarımızdan aldığımız bu onurlu mirası kurduğumuz iletişimle gelecek nesillere en işi şekilde aktarmaya çalışıyoruz" dedi.

SAMSUN OLAY

İlginizi Çekebilir

Samsun Olay | Doğru ve hızlı haber: 'İlk bizden duyarsınız...'

Son Dakika Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!

Manşet Haberler

Eyvah! Hakiki Oflular bir araya geliyor!